Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 10:15
 
Yeni Milli Mobil Oyun: Operasyon Anka
TUSAŞ ilk mobil oyununu IDEF 2019’da sergiledi
TEKNOLOJİ Haberi
Yeni Milli Mobil Oyun: Operasyon Anka

TUSAŞ’ın ürettiği ilk mobil oyun olan ‘Operasyon:Anka’ adlı oyun IDEF 2019’da ortaya çıktı. Oyunda Anka’nın güç ve yetenekleri sergilenirken, muhteşem bir hikaye bizleri bekliyor. Udo ve Otto Games tarafından geliştirilen oyun, yeni nesle ilham katacak.

Türk Uzay ve Havacılık Sanayii (TUSAŞ) bomba bir haber ile ortaya çıktı. Sadece savunma sanayisinde değil aynı zamanda yazılım sektöründe de rol olan TUSAŞ, mobil oyununu sergilemek üzere ortaya çıktı. Türkiye’nin gücüne güç katan ve diğer ülkelerin kıskanç gözlerle izlediği insansız hava aracımız Anka’nın mobil oyununu yapan TUSAŞ, bu oyun ile hem yeni nesle hem de gençlere örnek olmak istiyor. Üstelik Anka’nın üstün yetenekleri bu oyunda sergileniyor.

 

OPERASYON:ANKA OLARAK KAYITLARA GEÇTİ

Türk savunma sanayisinin ilk geliştirdiği mobil oyun olan ‘”Operasyon: Anka’ fuarı ziyaret edenler tarafından çok beğenildi. TUSAŞ bu oyun ile Anka’nın tanıtılmasını hedefliyor. Milli ve yerli İHA olan Anka’nın mobil oyununu geliştirmek için Udo ve Otto Games firması ortaklaşa çalıştı. Toplamda 7 aylık bir ekip çalışmasının ürünü olan ‘Operasyon:Anka’ IDEF 2019’da da görücüye çıktı. İki firmanın ortaklaşa yapılan açıklamasına göre çok yakında savunma sanayisine yönelik yeni oyunlar çıkacak. Bu oyunlarda ise artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik çalışmaları olacak.

 

OYUNDA GÜÇ VE YETENEKLERİNİ SERGİLİYOR

İnsansız hava aracımız Anka’nın başarısının diğer ülkeler tarafından kıskanıldığını söylemiştik. Türkiye’nin başarısına başarı katan insansız hava aracı mobil oyununda, Anka’nın güç ve yetenekleri sergileniyor. Yetkililer oyunda bir hikaye kurgusunun olduğu ve bu tür oyunlar ile yeni nesillere ilham kaynağı olabileceklerini açıkladılar. Üstelik oyunda geçtiğiniz bölümlerden kazandığınız paralar ile kendi Anka’nızı geliştirebiliyorsunuz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Milli, Mobil, Oyun:, Operasyon, Anka,
Haber Yazılımı UA-112017877-1