Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 13:36
 
Sosyal Konutlar Çözüme Kavuşuyor
Kırkevler Sosyal Konutlarda tüm hazırlıkları tamamlanan kentsel dönüşüm programı yeninde masaya yatırılıyor.
GÜNDEM Haberi
Sosyal Konutlar Çözüme Kavuşuyor

29 Temmuz 2019 günü Akparti İl Başkanlığında yapılan Halk Buluşması semeresini vermeye başladı.

Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu tarafından Akparti İl Başkanlığında düzenlenen Halk Günü programında, gündeme gelen Kırkevler Sosyal Konutlar kentsel dönüşüm projesi  ile ilgili söz alan  hak sahipleri problemlerine çözüm istemişlerdi.  

Belediye meclis üyelerini temsilen toplantıya katılan Akparti Belediye Meclis ve İmar Komisyon Üyesi Şevket KOÇ "Konu ile ilgili yapmış olduğumuz inceleme neticesinde öceki dönemlerde tüm işlemlerin tamamlandığını öğrendik. Ancak tekrar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalı ile bakanlar kuruluna belediye başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen tarafından sunulması gerekmektedir." açıklamasını yaptı
  
09/08/2019 tarihinde olağanüstü yapılan Belediey Meclis Toplantısına katılan hak sahiplerinden Şenay Bozkurt "Burada bir lokma ekmeğe muhtaç komşularımız var. Riskli rapor sonrası korkularından kiraya çıktılar. Şu andaki belirsizlik nedeniyle de evlerini öldüm parasına satmaya çalışmaktalar. Bu konu hakkında geçen ay yapılan halk gününe hak sahipleri olarak katıldık. Çankırı milletvekilimiz sayın Salim Çivitçioğlu bey elimizden ne geliyorsa yapacağız dediler. Bundan cesaret ve güç alarak sayın Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen beyden derdimize derman olmasını istiyoruz." dedi.  

Meclis toplantısında söz alan Belediey başkanı İsmail Hakkı Esen "Çankırı'da TOKİ meselesi benim yaram. Milletvekillerimizin desteği ile birlikte konunun çözümü için elimizden geleni yapmaya hazırız." dedi.

Konu hakkında görüşlerini sorduğumuz Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu "Öncelikle Çankırılı hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Kırkevler Sosyal Konutlarla alakalı geçtiğimiz gün yaptığımız halk günü buluşmasına bir heyet katılmıştı. Seçim sürecinde de bir sözümüz vardı. Biz oradaki hemşerilerimizi hiçbir şekilde kenara atmış, kaderiyle başbaşa bırakmış değiliz.Yapılabilecek ne varsa onların lehine katkı sağlayacak, mağduriyetlerini giderecek ne varsa biz çalışmaya ve destek olmaya hazırız. Bununla ilgili de sayın Belediye Başkanımızda dün hak sahipleri ile görüşmüş, yanyana gelerek üzerimize düşen görev ne ise, Çevre Bakanlığı nezdinde TOKİ nezdinde yapılması gerekenleri yapmaya hazırız." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyal, Konutlar, Çözüme, Kavuşuyor,
Haber Yazılımı UA-112017877-1