Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:15
 
SENDİKAL FAALİYETLERDE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI
Gündemde ki Sendikal Faaliyetlerle İlgili Bir Açıklama Yapan Türk Sağlık Sen Çankırı İl Temsilcisi Serhat Gökce Açtı Ağzını Yumdu Gözünü.
- Haberi
SENDİKAL FAALİYETLERDE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI

      Gündemde ki sendikal faaliyetlerle ilgili bir açıklama yapan Türk Sağlık Sen Çankırı İl Temsilcisi Serhat Gökce açtı ağzını yumdu gözünü. Serhat Gökce'nin açıklaması aynen şöyle;

       Türk siyasi hayatında 1 Nisan tarihi itibari ile bir seçim daha yaşanmış;  sonucunda sandığa yansıyan millet iradesi tecelli etmiş ve demokrasi adına bir zafer kazanılmış, kaybedenleri ve kazananları ile sonuçlanmıştır. Türkiye’mizin bazı illerinde sonuçlar tam olarak kesinleşmemiş, millet iradesinin tecellisi tam yansımamış ve aksaklıklar, yanlışlıklar görülmüştür.Bu aksaklıklarda adaletin ve hukukun müdahalesi neticesinde vicdanları rahatlatacak devlete olan güveni perçinleyecek şekilde sonuçlanacağına güvenimiz tamdır.

     Çankırı özelinde Cumhur İttifakı’nın iki partisi arasında kıyasıya geçen seçim yarışı seviyeli, ölçülü ittifak ruhuna uygun bir rekabet çerçevesinde kardeşçe yasanmış ve sonucunda önceki seçimlerde olduğu gibi Çankırı kazanmıştır. Sonuç İtibari ile Çankırı’da seçimi büyük bir farkla kazanan yeni Belediye Başkanımıza hizmet etme noktasında başarılar diliyorum.

     Sağlık çalışanlarının bu demokrasi şöleni olan yerel seçimlerde göstermiş oldukları irade noktasında çalışanların güçlü sesi, hakkaniyet ve adaletin yılmaz savunucusu Türk Sağlık Sen ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

     Malum “Sarışın Sendika”nın bugün sosyal medya hesabında telaşla acemice ve de cahilce yaptığı paylaşımdan da anlaşılacağı üzere sendikal mücadelede ne kadar basiretsiz ve 4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu”ndan ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir.Türk Sağlık Sen Çankırı Temsilciliği olarak 2017 Kasım ayında Kastamonu, Çankırı ve Sinop olarak üç il bir araya gelmiş ve merkez şube olarak sendikal mücadelede yoluna devam etmiştir.23 Mart tarihi itibari ile Kastamonu Türk Sağlık Sen şube yeter sayısı olan 400 üye sayısına ulaşmış ve merkez şubeden ayrılarak tek başına Kastamonu ili özelinde sendikal mücadelesine devam etmektedir. Dolayısıyla “Sarışın Sendika”nın sosyal medya hesabındaki paylaşımının gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayıp, kurdukları korku imparatorluğunun burçlarından başlayan yıkılışının, gürültüsünün tecellisidir.

      Hiçbir ortamda ya da basın açıklamamızda şube lafını kullanmadık ve kendimizi olduğumuzdan farklı gösterme çabasına girmedik. Sendikal mücadelede her zaman sağlık çalışanından taraf olduğumuzu varlığımız ve gücümüzü sağlık çalışanından aldığımızı bilerek doğruluk ve dürüstlüğü şiar edinmiş bir sendikayız. En azından Memur-Sen Genel Başkanı gibi “Yetkili sendika olmanın değeri yok “ tarzında acziyet içeren, kamu çalışanlarının kendisine verdiği gücün idrakına varamamış bir konfederasyonun şubesi olmadığımız için mevcut gücümüz ve konumumuzla gurur duyuyoruz.

     Sendikal mücadeleyi üye sayısı ile doğru orantılı görenler bilmelidirler ki doğruyu bir kişide söylese bin kişide söylese değişmez etki aynıdır. Evetbiz temsilciliğiz bunu gizleme gereği duymuyor ve diyoruz ki “Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar”.  İnşallah sağlık çalışanlarının teveccühü ile yakın zamanda şube yeter sayısına ulaşacak sesimiz daha gür mücadelemiz daha güçlü olacaktır. Türk Sağlık Sen olarak; sağlık çalışanlarımızın gördükleri haksızlıklar karşısında sendikal ayrım gözetmeksizin var gücümüzle mücadele edeceğimizin sözünü verdiğimizi sizlere bir kez daha buradan ilan ederiz.

     Sağlık çalışanlarımız yıllardır gördükleri baskı ve zulüm karşısında artık zincirlerini kırmalı ve kurulan korku imparatorluğunun esaretinden kurtulmalıdır.  Türk Sağlık Sen ailesinin gücüne güç katıp, onurlu mücadelesine destek vermelidir. İnanıyoruz ki korkunun olmadığı adalet ve liyakatin olduğu çalışanların birbirinin düşünce ve tercihlerine saygı duyduğu, huzurlu bir ortamda çalışacağımız günler desteğiniz sayesinde yakındır.

      Büyük Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK’in dizeleriyle sözlerime son veriyor ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

                                                                                  Türk Sağlık Sen il Temsilcisi

                                                                                              Serhat GÖKCE

Kaynak: Editör:
Etiketler: SENDİKAL, FAALİYETLERDE, TAŞLAR, YERİNDEN, OYNADI,
Haber Yazılımı UA-112017877-1