Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 17:05
 
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN BAŞKAN ESENE ZİYARET
Başkan Esen, “Şehitlerimizin Geride Bıraktıkları Her Yürek Bizlere Emanettir”
- Haberi
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN BAŞKAN ESENE ZİYARET

 

      Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kurucu Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar’ın da katıldığı nezaket ziyaretinde ortak geliştirilebilecek konular da görüşüldü.

     Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Vatanı için canını hiçe sayarak şehadete yürüyen şehitlerimizin geride bıraktıkları her yürek bizlere emanettir.Kıymetli gazilerimiz ve şehitlerimizin aileleri için ne yapılsa azdır.” ifadelerini kullandı.

     Vakıf Başkanı Ayar ise, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak 1994 yılı Temmuz ayında Bitlis’e bağlı Aşağıdikme köyü mevkiinde teröristler ile girdiği silahlı çatışma sonucunda şehadet şerbetini içen Şehit P. Çavuş İlyas Aldağ için anma töreni düzenleyeceklerini söyledi. Ayar, “Her şehidimizin ayrı bir hikâyesi ama aynı amacı var. Vatan sevgisi ve ilelebet bağımsızlık!” dedi. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEHİT, VE, GAZİ, AİLELERİNDEN, BAŞKAN, ESENE, ZİYARET,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN BAŞKAN ESENE ZİYARET
Haber Yazılımı UA-112017877-1