Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 13:03
 
KURŞUNLU'YA 20 MİLYON LİRALIK YATIRIM
İpeksoy A.Ş Kurşunlu'ya 20 Milyon Liralık Yatırım Yapacağını Açıkladı.
- Haberi
KURŞUNLU'YA 20 MİLYON LİRALIK YATIRIM

          Kahvaltıda Çankırı Basını ile bir araya gelen İpeksoy Thermal  Resort & Hotel Genel Müdürü Mustafa Anaçal 3 yıl içerisinde 20 milyonluk yatırım yapacaklarının müjdesini verdi.

          Daha önce İstanbul’da  İnşaat Otomotiv,  Sigorta ve Turizm alanlarında faaliyet gösteren İpeksoy A.Ş 20 Milyon liralık yatırım ile Çankırı’ya da Termal Hotel alanında giriş yapıyor.

          Turizm alanında 2014- 2019 yılları arasında çavundur eski belediye kaplıcalarının işletmeciliğini yapan İpeksoy, Bu yıl mayıs ayında mülkiyeti Çankırı Valiliğine ait olan Çavundur Mahallesi’ndeki  110 oda ve 300 yatak kapasitesinden ibaret , içerisinde termal havuzların olduğu termal turistik otelin işletmeciliğini Çankırı Valiliği’nin muvafakatiyle eski işletme firması Anı Tur’dan devir alarak kolları sıvadı.

          Toplantıda bir konuşma yapan İpeksoy A.Ş Genel Müdürü Mustafa Anaçal   “ Bilindiği üzere Kurşunlu İlçesi’ne bağlı Çavundur Mahallesi’nde termal su kaynağı bulunmaktadır.Sıcaklık derecesi, içerdiği zengin minareler ve şifası bakımından ülkemizde ki diğer termal sulardan daha kalitelidir. Kaynak etrafında 3 adet işletme vardır. Bu banyağın ve işletmelerin İstanbul- Samsun E-80  D-100 karayolunda olması , bu yolun 30’a yakın vilayete bir çok dış ülkeye giden bir yol olması, ayrıca 100 km çapında yarıçapında 1 milyon nüfusu bünyesinde barından Çankırı dahil Kastamonu , Karabük illerinde başka bir termal kaynak olmaması çok büyük bir potansiyeldir” diyen Anaçal sözlerine şöyle devam etti;

         İtiraf etmeliyiz ki İlimiz olarak bütün bu imkan ve olanaklar ile bugüne kadar termal turizmde bir arpa boyu yol kat edemedik. Yol kat edemediğimiz  gibi her geçen yıl geriye gittik.

         Ticari anlamda maddi ve manevi bütün birikimlerini İstanbul’da edinmiş bir Çankırı’lı olarak bu duruma karşı kayıtsız kalmak istemedik.

         Bu düşünce ile bundan 5 yıl evvel 12 firmanın ihalesine katıldığı eski belediye kaplıcalarının işletmesini en yüksek bedeli vererek üslendik.

          Bölgeyi ve ilimizi şahlandıracak güzel bir yatırım yapma isteğimize rağmen elimizde olmayan yasal, bürokratik ve teknik nedenlerden dolayı yapamadık.

          Yılmadık ve pes etmedik, aynı düşüncelerle işletmesini devir aldığımız mülkiyeti Çankırı Valiliği’ne ait olan termal turistik tesislerin eski işletme firmasının bir yıl boyunca ileri sürdüğü her türlü olumsuzluğa rağmen , aynı zamanda bütün dünyayı ve ülkemizi son derece olumsuz etkileyen pandemi sürecinin de tam ortasında büyük bir fedakarlık ve cesaret sergileyerek ciddi bir devir bedeli ödeyerek Çankırı Valiliği’nin muvafakatiyle kiracılık hak ve hükümlülüklerini devir aldık. Dedi.

         Mevcut durumda 9 yıl sözleşme süresine 3 yıl içeride 20 milyon yatırım yapmak karşılığında 25 yıl daha ek alan firma çalışmalarına hizmetlerine de ara vermeden hemen başladı.

         “Çankırı’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İnşallah bölgede bir turizm patlaması olacak” diyen

İpeksoy Genel Müdürü Mustafa Anaçal çalışmaların ilk etabının bu Aralık ayında bitirmeyi planladıklarını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURŞUNLU'YA, 20, MİLYON, LİRALIK, YATIRIM,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KURŞUNLU'YA 20 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Haber Yazılımı UA-112017877-1