Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 22:48
 
FAZIL GÖNDER"YÜZDE YÜZ YERLİYİM,YÜZDE YÜZ MİLLİYİM
AK Parti'de Aday Adaylığı Süreci Devam Ediyor. Çankırı Tapu Müdürü Fazıl Gönder'de Mevcut Görevinden İstifa Ederek "Bu Yarışta Ben De Varım Dedi"
- Haberi
FAZIL GÖNDER

     Siyasi Partilerde aday adaylığı süreci devam ediyor. İlimizde uzun yıllar Tapu Müdürü olarak görev yapan Çankırı Merkez Karaşeyh köyü nüfusuna kayıtlı 1958 doğumlu Fazıl Gönder’de AK Parti’den adaylık için başvuru yaptı

      AK Parti İl Başkanlığına saat 14.00’de ailesi ve yakınları ile gelen Aday adayı Fazıl Gönder, İl Başkanı Celal Kaman tarafından karşılandı.

     Aday adaylarının AK Partiyi tercih etmesinden son derece memnun olduğunu ifade eden Kaman “Partimizin aday adaylığı sürecindeki zenginliğinden dolayı son derece memnunum. Cumartesi temayül yoklaması süreci başlayacak. Vatandaşlarımızda karşılık bulan kardeşimizle yolumuza devam edeceğiz. Bizler, birilerine makam ve mevki kazandırma peşinde değiliz. Bizler tüm aday adaylarımızın yanında ve karşısında değiliz. Tüm aday adaylarımızı seviyoruz ve eşit mesafedeyiz. Biz, halkımızın istediği isimle Çankırı’ya hizmetkâr arıyoruz.” diyerek “Allah utandırmasın. Aday adaylığınız hayırlara vesile olsun” dedi.

     Sıcak ve samimi bir sohbet sonrası imzasını atan Fazıl Gönder hayırlı olsun temennisi ile İl Başkanlığından ayrıldı

     Özgeçmişini öğrendiğimiz Fazıl Gönderin kısaca Öz geçmişi ise şöyle;

     Eğitimine 1971 Yılında merkez Güneş İlkokulunda başladı, ortaokulu Atatürk Ortaokulu, lise eğitimini Çankırı Lisesi’nde yapan Fazıl Gönder Daha sonra Sırası ile;

    2 Yıllık Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu,

    2  Yıllık İşletme Fakültesi,

    4 Yıllık İşletme Fakültesi Okullarını bitirdi. İcra ettiği Tapu Müdürlüğünün yanı sıra Halihazırda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim      Fakültesi Tarım Bölümü öğrenci olan Gönder’in çalışma hayatı ise şu şekildedir;

    1991 Çankırı Tapu Müdürlüğü Sicil Katipliği,

    1996 Eldivan Tapı Sicil Müdürlüğü Sicil Memurluğu

    2008 Çankırı Tapu Sicil Müdürlüğü Tapu Sicil Müdür Yardımcısı

    2010 Çorum Ortaköy Tapu Müdürlüğü müdür olarak görevlerde bulunan Fazıl Gönder AK Parti belediye başkan aday adayı olmak için istifa edene kadar da Çankırı Tapu Müdürü olarak çalışmakta idi.

      Ak Parti Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı Fazıl Gönder’in Basın Bildirisi

      Saygıdeğer hemşerilerim;

1958 Yılında Çankırı Merkez Karaşeyh Köyünde dünyaya geldim. İlk, orta ve lise tahsilimi Çankırı da tamamladım.1965 yılından beri Çankırı da ikamet etmekteyim. Çankırı da memuriyet hayatımdaki yöneticiliğimin büyük bir bölümünü geçirdim.Yani yüzde 100 yerli yüzde 100 milliyim sizden, Çankırı sokaklarından, içinizden biriyim.

     Çankırı Tapu Müdürü iken hizmetin daha geniş ve en iyi şekilde yapılacak yerin Ak Parti ile olduğu inancıyla 14/11/2018 Tarihinde Çankırı Ak Parti İl Başkanlığı’na resmi şekilde müracaat ederek Aday Adaylığımı beyan ettim. Belediye Başkan Aday Adayı olarak bu yarışta ben de varım.

Allah nasip eder, Belediye Başkanı seçilirsem memuriyet hayatımda olduğu gibi iyi yönetimin, erdemli olmaktan geçtiğini bilerek , ‘şeref’ ve ‘haysiyet’ li ve ‘kul hakkını’ bilerek hizmet etmeye devam edeceğim.

İnsanların, hangi dinden olursa olsun, hangi milletten olursa olsun adaletli, haysiyetli, karakteri sağlam liderlere ihtiyacı vardır. Devletin milletin malında gözü olmayan gönlü tok, kalbi tok, merhametli, vicdanlı liderlerin insanlara söyleyeceği çok şeyler olacaktır.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın bilinci ile hareket eden liyakat sahibi ehil liderlerin yönetiminde yönetilenler ise ancak bu sayede hak ve adalet kavramlarının işlerliğinden bahsedebileceklerdir.

İlim kapısı Hz. Ali’nin(R.A) Yöneticilere tavsiye etiği

Ayrımcılık yapma,

Yardımcılarını doğru seç,

Halkın sınıflarını kolla,

Görevlileri şerefli insanlardan seç,

Para ile ilgilenen memurlarına dikkat et,

Memurları teftiş et.

Halkı sev,

Sanatçıları koru,

Yoksulları gözet,

İhtiyaç sahipleri ile otur sohbet et,

İnançlı ol Allah’a güven,

Halkla görüşmemezlik etme,  

Herkesin hakkını ver,

Barışçıl ol sözünde dur,

Kendini beğenme,

Öfkeli olmama kurallarını kendime ilke edineceğim.

      Aday adayı diğer bütün arkadaşlarıma başarılar dilerken “Oyun bittiğinde şahta piyon da aynı kutuya konulur. ”sözü gereğince hareket etmelerini, Allah’ın emri olan kalp ve gönül kırmadan bu işi halletmenin daha hayırlı olacağı duygu ve düşüncelerimi paylaşarak, yapılacak olan bu Yerel Seçimin öncelikle Ülkemize milletimize ve Çankırı’mıza hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan dilerim.

Sevdası olmayanın sevgisi de olmaz. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.

Fazıl Gönder & Ak Parti Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı

Kaynak: Editör:
Etiketler: FAZIL, GÖNDER"YÜZDE, YÜZ, YERLİYİM,YÜZDE, YÜZ, MİLLİYİM,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
FAZIL GÖNDER
FAZIL GÖNDER
FAZIL GÖNDER
FAZIL GÖNDER
Haber Yazılımı UA-112017877-1