Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 14:40
 
Çankırı SMMM Odasından Poşet Uygulamasına Destek
Çankırı SMMM Oda Başkanı Yakar vatandaşlara alışverişlerinde naylon poşet yerine çanta, file ve bez torba kullanılması çağrısı yaptı..
GÜNDEM Haberi
Çankırı SMMM Odasından Poşet Uygulamasına Destek

Plastik atıkların çevreye verdiği zararı önlemek ve farkındalık oluşturmak için bez torba yaptıran Çankırı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Oda Başkanı Hüseyin YAKAR “Yılda 500 milyar adet üretildiği tahmin edilen ve doğada çözünmesi yüzyıllar süren naylon poşetlerin ticari kullanımının kısıtlanmasına yönelik başlatılan kampanyayı destekliyoruz. Oda olarak bir farkındalık oluşturmak amacıyle bez torbalardan yatırarak dağıtımını sağladık.” açıklamasını yaptı.

Yakar vatandaşlara alışverişlerinde naylon poşet yerine çanta, file ve bez torba kullanılması çağrısı yaptı..

Açıklamasında “Çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre ve dünya bırakmak için, naylon poşet kullanımını bırakarak, alışverişlerimizde naylon poşet yerine çanta, file ve bez torba kullanmalıyız.” dedi.

Petrol atıklarından üretilen ve çevreye verdiği zararlarla ciddi tehlikeler oluşturan naylon poşet kullanımını ile ilgili konuşan Yakar, “Bu maddelerin toprağa, suya karışmasıyla besin zincirinin kirlendiği gibi, denizleri kirleten naylon poşetler nesli tehlike altında olan türlerin de yok olmasına neden olmaktadır. Vatandaşlarımızdan alışverişlerde verilen naylon poşetler yerine torbalar, fileler, çantalar kullanarak, geleceğimiz çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak üzere kampanyaya destek olmalarını rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çankırı, SMMM, Odasından, Poşet, Uygulamasına, Destek,
Haber Yazılımı UA-112017877-1