Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 22:09
 
Çankırı Fen Lisesi Japonya´ya Gidiyor
Çankırı TOBB Fen Lisesi Japonya´da Ülkemizi Temsil Edecek. Tüm dünyada tsunami konusunda farkındalık oluşturmak için her yıl gerçekleştirilen Dünya Tsunami Farkındalık Günü´ne ülkemizi temsilen Çankırı TOBB Fen Lisesi katılacak.
EĞİTİM Haberi
Çankırı Fen Lisesi Japonya´ya Gidiyor

Japon Hükümeti tarafından 05-12 Eylül 2019 tarihlerinde Japonya’nın Hokkaido şehrinde düzenleneceği bildirilen “Dünya Tsunami Farkındalık Günü Lise Öğrencileri Zirvesi"ne Türkiye´yi temsilen Çankırı TOBB Fen Lisesi´nin katılması uygun görüldü. 60 ´tan fazla ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen uluslararası etkinliğe 2018 yılında ülkemizi temsilen İstanbul Atatürk Fen Lisesi, 2016 yılında da İstanbul MEF Koleji gibi Türkiye´nin en gözde okulları katılmıştı.

 

Bu yıl özellikle Karatekin İnsansız Hava Aracı projesi başta olmak üzere birçok başarılı projeye imza atan Çankırı TOBB Fen Lisesi´ne, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Japonya´da gerçekleştirilecek olan zirvede ülkemizi temsil görevi verildi.

Okul Müdürü Nazır Şahin, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında okulda insansız hava araçları, yazılım ve kodlama, savunma sanayi sistemleri ve farmakoloji başta olmak üzere bir çok alanda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Binlerce lise arasından bu görevin okulumuza verilmiş olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Japonya´da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hiçbir başarının tesadüf olmadığı gibi, marifet iltifata tabidir. Bu itibarla başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere, projelerimize katkı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, gençlerimize inanan TOBB Çankırı Borsa Başkanlığına teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çankırı, Fen, Lisesi, Japonya´ya, Gidiyor,
Haber Yazılımı UA-112017877-1