Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 16:47
 
ÇANKIRI'DA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
İlimizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı gerçekleştirildi.
- Haberi
ÇANKIRI'DA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

     8 Mart Dünya Kadınlar Günü, ilimizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Program Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM’ ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı.

     100 Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Vekili Musa GÖKTAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

     Vali Yardımcısı Vekili Musa GÖKTAŞ, “Kahramanlıklarıyla vatanımız ve milletimiz için canını siper eden şehit ve gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm Dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyor, sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir gelecek diliyorum” dedi.

     Daha sonda program sokak röportajları, şiir dinletisi, skeç gösterisi, özbek ninnisi, kahramanlık türkülerinin okunması, Yılın girişimci Kadını Leyla SULTAN ile Yılın Annesi ve Yılın Kadını Satı KAPDAN’a tüm şehit anneleri adına plaketlerinin verilmesi, El Sanatları Sergisinin gezilmesi ve kokteylden sonra kutlama programı sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANKIRI'DA, KADINLAR, GÜNÜ, KUTLANDI,
Haber Yazılımı UA-112017877-1